Forum Instytutu Matematycznego UWr

Teraz jest wtorek, 19 stycznia 2021 1:48

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek, 30 lipca 2013 12:08 

Czy studenci którzy skończyli studia licencjackie i teraz zaczynają studia magisterskie mogą ubiegać się o stypendium socjalne?

Pani Piekarska: Mogą, jak najbardziej. O Rektora tak samo.

Jest pewien kłopot, bo studenci nie mogą dostać się do wniosku, bo w USOSie są jako "byli studenci".

Pani Piekarska: Tak, Państwo są dopiero kandydatami, nie są jeszcze studentami. Dopiero jak Państwo zostaniecie immatrykulowani w USOSie, ale nie robi tego dziekanat tylko jednostka zewnętrzna, więc to może być tak w okolicy września.

Czyli później składamy wnioski?
Pani Piekarska: Tak. Ale to będzie później z wyrównaniem, więc poszkodowani Państwo nie będą.

PostNapisane: wtorek, 30 lipca 2013 13:11 

Dostałam się na pierwszy rok

Telefon nr. 1: "w połowie sierpnia będzie dostęp do usosu"
Telefon nr. 2: "we wrześniu składacie"
Osobiście w dziekanacie: "no przecież już się możecie logować na pesel!"

Wybrać sobie odpowiednią opcję... (opcja nr 3 nie działa)

PostNapisane: wtorek, 30 lipca 2013 13:27 

Brak dostępu do podań jest problemem innej natury niż brak dostępu do usosa w ogóle.
Dodatkowo dostęp do usosa nie oznacza dostępu do wniosków; pierwsza i druga opcja nie wyklucza się.
Pewnie pytałaś osobiście o brak dostępu do usosa, więc dostałaś odpowiedź, że logować się do usosa można.
Pierwszy telefon pewnie podał ci maksymalną możliwą datę dostępu do usosa, widocznie można się dostać wcześniej.

Loginem jest pesel, hasłem jest hasło z systemu IRKA. Jeśli nie działa, użyj opcji "Zapomniałam hasła". Instrukcje przyjdą na mail który podałaś w systemie IRKA.

PostNapisane: wtorek, 30 lipca 2013 13:35 

loonatic napisał(a):
Moja filozofia: jak dają, to należy brać - lepiej, żebym ja dostał niż ktoś inny... Czy gdybyś szedł ulicą i znalazł leżące 10 000 PLN, to byś ich nie wziął (zakładając, że nie ma żadnej możliwości ustalenia prawowitego właściciela tych pieniędzy)?

Przy takiej kwocie chyba poszedłbym/zadzwoniłbym jednak na policję, ale może ja jestem dziwny.

Nie wiadomo kto mógł takie pieniądze zgubić, a ja nie lubię mieć połamanych palców i takich tam. Pomijając już zwykłą uczciwość.

PostNapisane: wtorek, 30 lipca 2013 13:46 

Niestety ale ta metoda nie działa, usos nie zna mojego peselu.
Pytałam się skąd mogę wytrzasnąć wnioski a nie jak mogę wejść do usosu.

PostNapisane: wtorek, 30 lipca 2013 14:05 

Powiem tak: nie zapytałaś o nic. Nawet pytajnika nie postawiłaś.

Na mocy dokumentu, który jest na swoim miejscu na stronie Gmachu Głównego (można się tam dostać klikając tutaj) wniosek składa się w USOSwebie:

Cytuj:
Studenci, którzy zamierzają ubiegać się o pomoc materialną w semestrze zimowym w roku akademickim 2013/2014 zobowiązani są zarejestrować wnioski o przyznanie stypendiów w formie elektronicznej wchodząc na stronę www.usosweb.uni.wroc.pl

Nie masz się gdzie spieszyć, wszak jak sama napisałaś, wniosek składasz we wrześniu. Natomiast jeśli w połowie sierpnia nie będziesz mieć dostępu do USOSweba, należy to zgłosić w dziekanacie i nareperować.

ghazer napisał(a):
Moja filozofia: jak dają, to należy brać - lepiej, żebym ja dostał niż ktoś inny... Czy gdybyś szedł ulicą i znalazł leżące 10 000 PLN, to byś ich nie wziął (zakładając, że nie ma żadnej możliwości ustalenia prawowitego właściciela tych pieniędzy)?

Kiedyś oddałem znalezione dwie stówki, choć nie musiałem: nie dało się ustalić, że to ja je mam. Liczy się? :D

PostNapisane: wtorek, 30 lipca 2013 15:56 

Ok, dzięki za odpowiedź. Tak jak myślałem, dostęp do elektronicznego wniosku w USOSie będę miał dopiero przy rekrutacji na magisterkę.

PostNapisane: wtorek, 30 lipca 2013 16:42 

ghazer napisał(a):
Przy takiej kwocie chyba poszedłbym/zadzwoniłbym jednak na policję, ale może ja jestem dziwny.

loonatic napisał(a):
zakładając, że nie ma żadnej możliwości ustalenia prawowitego właściciela tych pieniędzy

To wg. mojego mniemania obejmowało m. in. próbę ustalenia właściciela np. przez zgłoszenie się na policję... Jestem uczciwą osobą...

PostNapisane: wtorek, 30 lipca 2013 17:17 

Taka sytuacja jest niemal niemożliwa. Musiałbyś jakoś zinfiltrować komisariaty, zhakować bazy danych policji, mieć w policji szpiega, aby dowiedzieć się czy np. nikt nie zgłaszał zaginięcia hajsu. W przeciwnym razie, jedyną możliwością dowiedzenia się przez ciebie czy policja jest w stanie się dowiedzieć czyja to kasa, to tylko przez pójście na policję, co w praktyce oznacza dla ciebie zarekwirowanie znaleziska. Jeśli go nie będziesz chciał oddać, prawdopodobnie zostaniesz zatrzymany, abyś nie miał możności kasy np. ukryć.
tl;dr: Nie da się dowiedzieć czy nie da się ustalić właściciela bez kontaktu z policją i straty kasy.

PostNapisane: wtorek, 30 lipca 2013 17:37 

1. Nie przytoczyłam ani jednego pytania, więc czemu sądzisz, że powinieneś mnie uczyć gramatyki?
2. Czytać umiem, w mojej wypowiedzi nie chodziło o wyciągnięcie od forumowiczów informacji kiedy mogę składać wniosek, tylko o przytoczenie absurdu z jakim się spotkałam zadając to samo (tak, to samo pytanie, którego tu nie przytoczyłam) jednej osobie

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]