Forum Instytutu Matematycznego UWr

Teraz jest piątek, 22 stycznia 2021 18:16

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 22 sierpnia 2013 22:45 

Witam,
niebawem najprawdopodobniej będę się rekrutować na studia II stopnia. W programie studiów stacjonarnych ( http://www.math.uni.wroc.pl/rekrutacja/?menu=44 ) można przeczytać, że skreślenie z listy studentów następuje gdy student zdobędzie w semestrze zero punktów lub dwukrotnie nie zaliczy przedmiotu obowiązkowego:

Cytuj:
Uznaje się, że student nie robi postępów w nauce, co może być podstawą skreślenia go z listy studentów,
jeżeli zgromadzi w tym semestrze zerową liczbę punktów lub jeżeli dwukrotnie nie zaliczy tego samego
przedmiotu obowiązkowego.

Czy w praktyce oznacza to, że można zrealizować jeden przedmiot by nie zostać skreślonym z listy studentów? Przyjmuję oczywiście do świadomości wszystkie tego konsekwencje takie jak choćby wydłużenie się studiów.

A jak to jest z urlopem dziekańskim? Czy można go wziąć już na pierwszym semestrze? Czy taki urlop może dostać każdy czy trzeba podać jakiś mocny powód?

Przy okazji mam jeszcze jedno pytanie - jeśli na trzecim roku studiów miałam wysoką średnią za oceny to czy mogę starać się o stypendium Rektora w przyszłym roku akademickim lub w rekrutacji lutowej? Czy taka szansa po prostu mi przepada i muszę zarekrutować się już teraz?

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]