Forum Instytutu Matematycznego UWr

Teraz jest środa, 23 września 2020 18:23

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: poniedziałek, 01 września 2008 10:16 

Mam kilka pytań odnośnie studiów zamawianych w naszym instytucie.
1. Czy dyrekcja Instytutu planuje wprowadzenie osobnej specjalizacji (matematyka stosowana), czy może dofinansowanie obejmie dotychczas już istniejące specjalizacje?
2. Zgodnie z regulaminem studiów, studenci dopiero na koniec studiów wybierają specjalizację na podstawie zaliczonych wcześniej kursów. Czy zatem trzeba będzie składać jakąś deklarację, że zamierza się ukończyć taką a taką specjalizację?
3. Stypendia mają być przyznawane co pół roku czy co rok?
4. No i na koniec, czy dyrekcja planuje poszerzyć ofertę dydaktyczną jeszcze w tym roku?

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 01 września 2008 11:33 
Admin absolwent

ad 1.
Cytuj:
Dzisiaj Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło wreszcie listę uczelni, które dostały dofinansowanie na prowadzenie kierunków zamawianych. Instytut Matematyczny Uniwersytetu Wrocławskiego otrzymał dofinansowanie w ramach dwóch specjalności: Matematyka w ekonomii i ubezpieczeniach oraz Zastosowania rachunku prawdopodobieństwa i statystyki.

ad 2.
Nie na koniec, a w trakcie wybierajac odpowiednie przedmioty.
ad3.
Cytuj:
1. środki finansowe na sfinansowanie 30 stypendiów dla studentów, podejmujących studia pierwszy raz w życiu (1000 zł miesięcznie przez 9 miesięcy w roku przez trzy lata). Stypendia w pierwszym roku zostaną przyznane na podstawie wyników matury, później na podstawie bieżących wyników na studiach;

Cytaty pochadza ze tej strony

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 01 września 2008 21:03 
Opiekun I roku

ad 2.
Tak, trzeba będzie składać deklarację uczestnictwa w programie studiów zamawianych. Ale ten program dotyczy tylko studentów właśnie rozpoczynających I rok.
JK

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 01 września 2008 21:44 

To znaczy, że studenci 2-go roku nie bedą mogli ubiegać się o stypendium?

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 01 września 2008 22:08 

Tak, to dokładnie to znaczy. Czytanie ze zrozumeniem się kłania :)

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 04 września 2008 15:13 

Jakie papiery należy złożyć do komisji? Nie wiem, może jestem ślepa ale nie mogę nic znaleźć...

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 04 września 2008 19:49 
Opiekun I roku

Namarie napisał(a):
Jakie papiery należy złożyć do komisji? Nie wiem, może jestem ślepa ale nie mogę nic znaleźć...

Żadne. Jest Pani już studentką matematyki, więc w stosownym czasie (zapewne początek października) będzie Pani mogła złożyć deklarację uczestnictwa w tych studiach.

Całe zamieszanie z dodatkową rekrutacją dotyczy osób, które jeszcze nie są naszymi studentami.

JK

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 05 września 2008 7:33 

Mam nadzieję, że powyższe wpisy dostarczyły już wystarczających odpowiedzi zbigerowi. Ja chciałbym dodać uwagę natury ogólnej.
Otóż nie jest prawdą, że studia na kierunku matematyka odbywają sie u nas "w Instytucie Matematycznym". Podobnie, studia na kierunku informatyka nie odbywają się "w Instytucie Informatyki". Studia te odbywają się na Wydziale Matematyki i Informatyki naszej uczelni. I nie jest to wyłącznie rozróżnienie formalne.
W szczególności to Rada Wydziału sprawuje nadzór merytoryczny nad programem tych studiów. W Radzie Wydziału zasiadają przedstawiciele Samorządu Studentów naszego Wydziału (w liczbie chyba 14, z prawem głosu!). Studenci, za pośrednictwem Samorządu, mogą w ten sposób mieć konkretny wpływ na funkcjonowanie Wydziału.
Natomiast w gestii obu Instytutów leży organizacja toku nauczania na odpowiednich kierunkach, w ramach ogólnych zasad ustalonych przez Radę Wydziału.
Dzięki wspólnemu funkcjonowaniu obu Instytutów w ramach Wydziału ułatwione jest wybieranie przez studentów wykładów i innych zajęć z oferty obu Instytutów, co zwiększa atrakcyjność studiów. Wielu studentów szeroko korzysta z tych możliwości. Dyrekcja Instytutu Matematycznego będzie dążyła do dalszych ułatwień w tych sprawach.

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 19 września 2008 14:23 

Miło, że na stronie rekrutacyjnej wreszcie pojawiły się nowe informacje dla studentów pierwszego roku, ale wdarł się mały błąd. Wszystkie linki mają odwołania do tego samego dokumentu.

pozdr
MM

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 19 września 2008 16:20 

Już poprawione.

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]